';
side-area-logo

Nieskażone środowisko Żywieckiego Parku Krajoznawczego oraz odpowiedni układ warstw geologicznych, będących naturalnymi filtrami wody, przyczyniają się do tego, że woda Wielka Żywiecka bijąca ze źródła Jan Kazimierz zachowuje swoją dziewiczą czystość i świeżość.

Dużą rolę w uformowaniu się tego obszaru odegrały uskoki tektoniczne, wzdłuż których wykształciły się niektóre doliny i przełęcze, w takich obszarach występują źródła mineralne, zasilane z głębokiego podłoża.

Kolejne warstwy geologiczne gromadzące się nad naturalnymi zbiornikami wodnymi ukrytymi we wnętrzu góry, od tysięcy lat już chronią źródła przed szkodliwym wpływem dynamicznego rozwoju cywilizacji. Dzięki temu woda z górskich praźródeł Beskidu Żywieckiego zachowuje w sposób naturalny swoje właściwości mineralne i smakowe.

Woda w galonach z darmową dostawą
Zawartość minerałów w wodzie Wielka Żywiecka
Woda z atestem PZH
123
Ogólna mineralizacja
woda optymalnie zmineralizowana

Zawartość minerałów w wodzie Wielka Żywiecka ze źródła w Jan Kazimierz w Sopotni Wielkiej (mg/l):

23%
9%
3%
1%
77%
Specyfikacja źródła:

Źródło Jan Kazimierz jest samowypływającym źródłem w połowie drogi na szczyt Pilsko (1557 m n.p.m.), który góruje na Żywiecczyźnie i jest drugim po Babiej Górze w całych Beskidach. Fakt, że jest to źródło samowypływające oznacza, że proces wydobywania się wody z głębi ziemi jest całkowicie naturalny i nie ma w nim żadnej fizycznej ingerencji człowieka, jak w przypadku źródeł podziemnych czy głębinowych. Dzięki temu oraz dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej VI generacji gwarantujemy Państwu wyśmienitą jakość wody, która oprócz tego, że świetnie nadaje się do gotowania, jest po prostu smaczna.

Wielka Żywiecka bijąca ze źródła Jan Kazimierz